Jesteś tutaj: OFERTA Miód rzepakowy KREMOWANY 2022 r.

Miód rzepakowy KREMOWANY 2022 r.40.00 PLN

MIÓD rzepakowy KREMOWANY 1200g (2022 r.)

Tu dowiesz się dlaczego kremujemy miód rzepakowy.

Duża zawartość glukozy czyni mód rzepakowy szczególnie cennym w leczeniu chorób serca, układu krążenia i naczyń wieńcowych, a także nie obciąża wątroby. 
Miód ten pomaga wątrobie w odtruwaniu organizmu ze względu na liczne właściwości detoksykacyjne. 

Występujący w tym miodzie potas i magnez oraz kwasy fenolowe i związki flawonoidowe prowadzą do wzmocnienia skurczów mięśnia sercowego. Powoduje także rozszerzenie naczyń wieńcowych serca, co poprawia dotlenienie i odżywienie go oraz zapobiega schorzeniom miażdżycowym. Dodatkowo miód rzepakowy obniża ciśnienie, a także pomaga w uzupełnieniu niedoboru potasu, który korzystnie wpływa na pracę serca.

Olejki eteryczne natomiast wspomagają leczenie górnych dróg oddechowych, dlatego łagodzi on objawy kaszlu. Usprawnia pracę pęcherzyka żółciowego, a także jest pomocny w przemianie tłuszczów. Jest przydatny we wspomaganiu leczenia infekcji gardła, nosa i oskrzeli. Łagodzi kaszel i wspiera układ odpornościowy. Ma jednak niskie właściwości antybiotyczne, dlatego najczęściej wykorzystywany jest przy przeziębieniach. Miód rzepakowy pomaga w walce ze zgagą, wzdęciami, wrzodami żołądka, a także przyspiesza gojenie się ran wrzodowych i nadżerek. Wykazuje działanie przyspieszające gojenie ran zewnętrznych, oczyszcza je z martwicy, a także chroni przed zakażeniem. Stosuje się go pomocniczo w chorobach zapalnych i infekcyjnych nerek, pęcherza i cewki moczowej. Łagodzi szkodliwe działanie używek, na przykład alkoholu i papierosów.

Ze względu na dużą zawartość glukozy, fruktozy i innych cukrów prostych, miód rzepakowy poleca się w stanach wyczerpania organizmu oraz dla osób uprawiających sport. Stanowi świetną odżywkę, która regeneruje, dlatego wskazany jest przy długotrwałej pracy fizycznej i umysłowej. Ponadto miód ten poprawia pamięć i koncentrację. 

[na podstawie: http://wcinaj-miod.pl/miod-rzepakowy/]