Jesteś tutaj: OFERTA Miód rzepakowy KREMOWANY 2021r.

Miód rzepakowy KREMOWANY 2021r.40.00 PLN

MIÓD rzepakowy KREMOWANY 1200g - już dostępny w pasiece!

Tu dowiesz się dlaczego kremujemy miód rzepakowy.

Duża zawartość glukozy czyni mód rzepakowy szczególnie cennym w leczeniu chorób serca, układu krążenia i naczyń wieńcowych, a także nie obciąża wątroby. 
Miód ten pomaga wątrobie w odtruwaniu organizmu ze względu na liczne właściwości detoksykacyjne. 

Występujący w tym miodzie potas i magnez oraz kwasy fenolowe i związki flawonoidowe prowadzą do wzmocnienia skurczów mięśnia sercowego. Powoduje także rozszerzenie naczyń wieńcowych serca, co poprawia dotlenienie i odżywienie go oraz zapobiega schorzeniom miażdżycowym. Dodatkowo miód rzepakowy obniża ciśnienie, a także pomaga w uzupełnieniu niedoboru potasu, który korzystnie wpływa na pracę serca.

Olejki eteryczne natomiast wspomagają leczenie górnych dróg oddechowych, dlatego łagodzi on objawy kaszlu. Usprawnia pracę pęcherzyka żółciowego, a także jest pomocny w przemianie tłuszczów. Jest przydatny we wspomaganiu leczenia infekcji gardła, nosa i oskrzeli. Łagodzi kaszel i wspiera układ odpornościowy. Ma jednak niskie właściwości antybiotyczne, dlatego najczęściej wykorzystywany jest przy przeziębieniach. Miód rzepakowy pomaga w walce ze zgagą, wzdęciami, wrzodami żołądka, a także przyspiesza gojenie się ran wrzodowych i nadżerek. Wykazuje działanie przyspieszające gojenie ran zewnętrznych, oczyszcza je z martwicy, a także chroni przed zakażeniem. Stosuje się go pomocniczo w chorobach zapalnych i infekcyjnych nerek, pęcherza i cewki moczowej. Łagodzi szkodliwe działanie używek, na przykład alkoholu i papierosów.

Ze względu na dużą zawartość glukozy, fruktozy i innych cukrów prostych, miód rzepakowy poleca się w stanach wyczerpania organizmu oraz dla osób uprawiających sport. Stanowi świetną odżywkę, która regeneruje, dlatego wskazany jest przy długotrwałej pracy fizycznej i umysłowej. Ponadto miód ten poprawia pamięć i koncentrację. 

[na podstawie: http://wcinaj-miod.pl/miod-rzepakowy/]